بسياري از كشورها به ايران تبريك گفتند رقم و زمان آن هم موجود است!!

سخنگوي عا لیجناب پینوکیو  با اشاره به اعتراضات انتخاباتي گفت: «اين اتفاقات تاثير به‌خصوصي در روند بين‌المللي نداشته است، البته برخي دولت‌هاي محدود كه هميشه در تحليل مسائل ايران دچار اشتباه مي‌شوند نيز اين دفعه اشتباه بزرگي كردند.»
غلامحسين الهام(همون پینوکیو شماره 2!!) كه در نخستين نشست خبري پس از برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري حاضر شده بود، افزود: «بسياري از كشورها پس از اعلام نتايج انتخابات بلافاصله به ايران تبريك گفتند و رقم و زمان آن موجود است.»(لیست تبریکات به پینوکیو را از اینجا بخوانید)

اين نحوه بيان الهام ناخودآگاه پاسخ احمدي‌نژاد به ميرحسين موسوي در مناظره انتخاباتي 13 خرداد را تداعي مي‌كند كه درباره نحوه آزادي ملوانان انگليسي گفته بود توني‌بلر، نخست‌وزير وقت انگليس طي نامه‌اي رسما از ايران عذرخواهي كرده است و «اسنادش» در وزارت امور خارجه موجود است هرچند كه اين نامه تا به امروز منتشر نشده و دولت انگليس نيز عذرخواهي از ايران را تكذيب كرده است. (متن نامه عذر خواهی تونی بلر از پینوکیو)

نامه عذر خواهی بلر
سخنگوي دولت در ادامه با اشاره به بازتاب‌هاي بين‌المللي انتخابات ايران گفت: «چند دولت خاص اروپايي !!!كه البته همه اروپا را تشكيل نمي‌دهند بحث‌هايي را مطرح كردند و دولت‌هاي محدودي تلاش كردند اراده خود را به اروپا تحميل كنند كه موفق نشدند. فراخوان سفراي اروپايي از ايران نيز حرف نادرستي است و چنين اتفاقي نيفتاده است.» (رجوع کنید به اینجا)

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آيا حوادث اخير تاثيري در مشروعيت دولت آينده ندارد؟ تاكيد كرد: «انتخابات دهمين دوره رياست‌جمهوري انتخاباتي است كه مردم برگزار كردند، راي دادند و از آن راضي هستند.» الهام افزود: «هيچ خدشه‌اي در مشروعيت انتخابات و منتخب انتخابات به وجود نيامده است.»

اين در حالي است كه ميرحسين موسوي و مهدي كروبي، دو نامزد معترض انتخابات تاكنون حاضر نشده‌اند نتايج اعلام شده از سوي وزارت كشور را به رسميت بشناسند. سخنگوي دولت در اين باره گفت: «تلاش‌هاي ناموفقي از سوي اندكي(منظور همان خس و خاشاک پینوکیو است!!) در اين مدت صورت گرفت كه البته هيچ آسيبي به انتخابات و سلامت آن وارد نكرد.»
وي افزود: «همه مردم در چارچوب نظام و قانون در انتخابات رياست جمهوري دهم شرکت کردند. قريب 25 ميليون راي براي منتخب ملت، راي بالايي است که فاصله بسياري با نفر بعدي دارد. همه آنهايي نيز که به نفر بعدي راي دادند درواقع نتيجه و فرآيند قانوني انتخابات را پذيرفته‌اند.» (دروغ حناق که نیست بگیری سقط شی!)
الهام به برخي اظهارات مخالفان نتايج انتخابات اشاره کرد و گفت: آنها بعد از انتخابات حرف‌هايي را در مورد فضاي قبل ازبرگزاري انتخابات مي‌زنند که جزئيات آن رسيدگي شده است و همه قبول دارند 85 درصد مردم در انتخابات شرکت کرده‌اند اين واقعيت است و توهم نيست.» (البته با مشارکت 140 درصدی در بعضی از حوزه های انتخاباتی)
سخنگوي دولت اضافه كرد: «مشارکت 85 درصدي مردم در انتخابات واقعي و درست است. هيچ کس به نتيجه انتخابات خدشه وارد نکرده است. عدد 25 بالاتر از 13 است. روي اين محاسبات رياضي نيز اشکالي وجود ندارد.» وي افزود: «آن‌که در انتخابات راي نيز نمي‌آورد نيز هيچ‌گاه حذف نمي‌شود. البته برخي اقدامات بعد از انتخابات کار نادرست و غيرقانوني بود و نمي‌توان گفت که آنها 13 ميليون نفر بودند. آنهايي که اين صحنه را مديريت کردند از چارچوب قانون خارج شدند.» (رجوع کنید به متن کامل قانون اساسی تا متوجه بشوید که آقای سخنگو از کدام قانون صحبت میکند)
سخنگوي دولت با بيان اينکه همه مردم در چارچوب قانون حقوقي دارند و محترمند، اضافه كرد:«اگر کسي اين چارچوب را نپذيرد حذفش نمي‌کنند بلکه خود به خود حذف مي‌شود.»
به گفته الهام يک چهره انقلابي و ملي هيچ‌گاه خود را در برابر مطالبات نامشروع خارجي قرار نمي‌دهد. خبرنگار ديگري از سخنگوي دولت سوال کرد: «منظورتان از فعاليت غيرقانوني چه رفتاري است؟ بسياري از منتقدان دولت هم‌اکنون در زندان به‌سر مي‌برند. جرم آنها چيست؟» كه وي در پاسخ گفت: «از بنده نبايد در اين خصوص توضيح بخواهيد چرا که هر جرمي تعريف قانوني دارد. مسوولان سياسي را به‌خاطر فعاليت سياسي دستگير نمي‌کنند اما اگر مرتکب جرم شوند با آنان برخورد مي‌شود (منظور همان اقدام علیه امنیت ملی است، که آخر ما نفهمیدیم یعنی چه؟)

نخستين نشست خبري سخنگوي دولت پس از انتخابات در حالي برگزار شد كه مهسا امرآبادي خبرنگار حوزه دولت روزنامه اعتماد ملي در بازداشت به سر مي‌برد و اين روزنامه مجبور شد اخبار اين نشست را از ديگر منابع خبري پيگيري كند هرچند كه دفتر سخنگوي دولت نيز زحمت ارسال دعوتنامه به روزنامه اعتماد ملي را به خود نداد.( این هم از مزایای آزادی 100% در ایران است)

Advertisements