سهراب اعرابی

سایت نوروز با انتشار خبر مرگ سهراب اعرابی در اوین نوشته است:

سهراب اعرابی، جوان نوزده ساله ای که در جریان اعتراضات مسالمت آمیز مردمی توسط نهادهای امنیتی بازداشت و در زندان اوین نگهداری می شد، بر اثر فشارهای وارده در این زندان به لقاء الله پیوست.
در حالی که در روزهای اخیر از سرگردانی مادر این شهید در مقابل زندان اوین تصاویری در رسانه های مجازی منتشر شده بود و سعید مرتضوی رییس دادگستری تهران قول آزادی وی را داده بود متاسفانه عصر روز گذشته در دفتر آقای مرتضوی به مادر این جوان نوزده سال گفته می شود فرزندش فوت شده است.
بنا به گزارش خبرنگار نوروز از یک منبع آگاه دادستانی تهران شرط تحویل جنازه را عدم اطلاع رسانی در مورد کشته شدن سهراب اعلام می کند. با اینحال امروز صبح خانواده وی که به زندان مراجعه و پیکر پاک فرزندشان را تحویل می گیرند.
به گزارش نوروز مراسم تشیع جنازه و خاک سپاری این شهید راه آزادی که از داشتن نعمت پدر نیز محروم بوده است فردا دوشنبه در بهشت زهرا تهران برگزار می شود. طبق اخبار رسیده، خانواده این شهید بزرگوار در نامه ای خطاب به سعید مرتضوی، دادستانی تهران و شخص وی را مسئول این واقعه دردناک دانسته و خواهان پاسخگویی و مجازات عاملان آن شده اند.

روز دوشنبه، مراسم خاکسپاری
مراسم تشییع پیکر سهراب اعرابی جوان ۱۹ ساله، فردا مورخ ۲۲ تیرماه ساعت ٨ صبح مقابل غسالخانه ی بهشت زهرا برگزار می شود. خبرگزاری مجموعه ی فعالان حقوق بشر با اعلام این خبر افزوده است: قاضی مربوطه مخالفتی با برگزاری مراسم تشییع نداشته است.
بنابر این گزارش و به گفته ی یکی از منابع مطلع قاضی پرونده عنوان داشته است، سهراب به ضرب گلوله و در تجمع میدان آزادی کشته شده و یکی از هفت نفری است که در تیراندازی یکی از نیروهای بسیج به سمت مردم جان باخته، تا کنون هویت سه تن از این هفت نفر شناسایی شده است. هر چند منابع دیگری از جان باختن وی در زمان بازداشت در زندان اوین خبر داده اند.
ضمنا مراسم ختم آقای سهرابی در منزل شخصی این خانواده به آدرس: آپادانا – خیابان نرگس – بلوک ٣۶ – ورودی سوم – طبقه ی ۵ با دعوت عموم برگزار می شود.

(با این تفاصیل و بر ملا شدن پی در پی جنایات رژیم کودتا آیا باز هم عده ای نمی خواهند دست از حمایت این وارثان یزید برداشته و به آغوش مردم باز گردند؟)

Advertisements