googoosh

به دنبال انتشار خبربرگزاری اعتصاب غذای روشنفکران ایرانی در مقابل مقر سازمان ملل در نیویورک،در اعتراض به کودتای انتخاباتی در ایران و سرکوب معترضین،دیروز گوگوش،خواننده سرشناس ایرانی نیز اعلام کرد که به منظور همدلی با مردم ایران به این اعتصاب غذا می پیوندد.

در نامه ای که خانم گوگوش به همین مناسبت منتشر کرده،آمده است:

سلام به همه ی مردم ایران و هموطنان خارج از کشور

در یکماه اخیر به دقت اخبار و رویدادهای ایران را تعقیب کرده و می کنم. با دیدن تصاویر مردمی که زخمی و کشته می شدند، گریستم و می گریم. همچون همه ی ایرانیان مقیم خارج، دل من در شهرهای ایران است. در تمامی لحظات کوشش می کنم تا در عالم خیال به سلول های انفرادی زندانها بروم و از نزدیک شاهد آنچه بر آنها می رود باشم. این تجربه ی دردناکی است که از سر می گذرانم. با خود می اندیشم وقتی تجربه ی خیالین سلول های انفرادی این همه دردناک است، فرزندان دلیر ایران چگونه این تجربه ی عینی را از سر می گذرانند. یک سو زندانیان چشم بسته و بی خبر از دنیا قرار دارند، و در سوی دیگر،بازجویانی که از هر وسیله ای برای خرد کردن فرزندان دلیر ایران زمین استفاده می کنند. باید برای آزادی آنها کاری کرد.

من ضمن اعلام حمایت از اعتصاب غذای اکبر گنجی و دیگر روشنفکران ایران در برابر مقر سازمان ملل در نیویورک،از همه ی ایرانیان مقیم آمریکا دعوت می کنم تا در این تحصن شرکت کنند و صدای اعتراض مردم ایران را به گوش جهانیان برسانید. من هم به عنوان یک ایرانی، که دل در گرو آبادی و آزادی و سربلندی ایران دارد،در اولین روز این برنامه (31 تیر- 22 جولای) در کنار شما در این تحصن شرکت خواهم کرد تا بتوانیم برای آزادی کلیه ی  زندانیان سیاسی- عقیدتی گامی به پیش برداریم.

این مراسم اعتراضی به ابتکار اکبر گنجی و با شرکت ده ها تن از روشنفکران ایرانی در اروپا و آمریکا،از 31 تیر تا 2 مرداد در برابر مقر سازمان ملل متحد در نیویویرک برگزار می شود.

منبع

Advertisements